You are hereSvatební šaty

Svatební šaty


A je to tady! Byla jste požádána o ruku, začínáte plánovat svatbu. Nejspíš každá malá slečna si představuje, jak bude mít v dospělosti skvělou svatbu a oblékne si ty nejkrásnější svatební šaty. Jenže jaké si vybrat? Nejdříve je dobré si stanovit rozpočet celé svatby, abyste už od začátku věděla, kolik můžete do zapůjčení, eventuálně koupě svatebních šatů investovat. V dřívějších dobách bylo běžné si šaty nechat ušít u švadleny. Ty pak kolovaly k zapůjčení ještě po celé rodině. Nyní však narazíte v každém větším městě na nějaký ten svatební salon či půjčovnu svatebních šatů. Jejich nabídka je velice rozmanitá. Od modelů vlastní výroby po světoznámé značky, mezi které jistě patří Maggie Sottero, Jasmine Bridal a Mori Lee.

Maggie Sottero, jeden z nejznámějších výrobců svatebních šatů, vyváží svoje překrásné svatební róby do celého světa. Také u nás už se dají tyto luxusní, křišťály pošité a skvěle padnoucí šaty vypůjčit i koupit. Cena za půjčení začíná od 10.000 Kč. Pokud byste se chtěla stát hrdou majitelkou svatebního modelu značky Maggie Sottero, zaplatíte až 40.000 Kč. Nejnovější kolekce této značky obsahuje celou škálu nádherných, bohatě zdobených rób i modelů podstatně jednodušších.

Trend svatebních šatů složených z korzetu a sukně již téměř ustoupil šatům šitým vcelku. Do jednodílných šatů jsou všity výztuže v oblasti trupu, které výborně tvarují tělo nevěsty. Tímto získáte překrásný vosí pas a svůdný dekolt. Méně častá jsou u šatů přišita ramínka. Pro nevěsty, které mají strach, že jim šaty během nošení mohou po těle sklouzávat, doporučuji vybírat důkladněji a zvolit model s ramínky. Zapínání svatebních šatů bývá téměř vždy vyřešeno šněrováním, zipem nebo knoflíky. Nejdelší část svatebních šatů je vlečka. Obzvláště pro svatby v kostele se užívá vlečka dlouhá i několik metrů. V tomto případně návrháři myslí i na praktické zapínání nebo úplné odepínání, aby se nevěsta mohla pohodlně pohybovat  i po obřadu.

Při výběru šatů je dobré zohlednit místo obřadu a jeho velikost. Hlavním kritériem při výběru šatů by však vždy měla být postava nevěsty a její fototyp. Vhodně zvolený střih a barva šatů významně podtrhnou krásu nevěsty. U samotného zkoušení se nebojte nechat si na sebe obléct třeba dvacet modelů. Pokud si nejste jistá výběrem,  zaškolená obsluha salonu Vám ráda poradí. Klidně si vezměte nějakého dalšího poradce s sebou. Nejlépe kamarádku, která má podobný vkus. Je důležité, aby Vám svatební šaty  skvěle padly a cítila jste se v nich jako princezna.