You are herePlesové šaty

Plesové šaty


Ples patří mezi významné události a snad každá z nás chce, aby se na něm předvedla v těch nejhezčích šatech a byla přitažlivá. Společenské šaty by vám měly dokonale sedět a zároveň podtrhovat vaší osobnost. Výběr plesových šatů je poměrně nelehká záležitost, a to přesto anebo právě proto, že dnes jich je na trhu tolik. Zaleží jen na vás, zda dáte přednost dlouhým, krátkým, korzetovým, s rukávy, nebo s ramínky a podobně. Nebojte se experimentovat, ale zároveň nezapomeňte na pravidla správného výběru podle vašeho typu postavy (viz. článek Společenské šaty).

Střih plesových šatů

Nejdůležitější ze všeho je samozřejmě střih plesových šatů. Vybírejte ho s ohledem na to, jaké partie chcete potlačit a jaké chcete naopak zvýraznit. Korzetové šaty sluší štíhlým, ale i plnějším ženám, kterým dokáží zamaskovat i nějaké to kilo navíc. Úzké střihy sluší především mladým a štíhlým ženám.

Délka plesových šatů

Na ples můžeme zvolit jak dlouhé, tak i krátké šaty. Krátké šaty sluší především mladým dívkám. Varianta dlouhých šatů je vyžadovaná především na společensky vysoce významných plesech.

Materiál plesových šatů

Plesové šaty jsou často vyrobené hned z několika druhů látek. Velmi oblíbený je satén, organza, taft, hedvábí, tyl a krajka. Výrazně lesklé materiály lichotí především štíhlým postavám.

Barva plesových šatů

Pastelové barvy jsou jako stvořené pro mladé dívky. Světlé barvy obecně lichotí ženám hubeným a s opálenou pokožkou. Černá barva opticky ubere nějaké to kilo, ale zato zvýrazní nedokonalosti pleti včetně vrásek.

Zdobení plesových šatů

Co se týká zdobení, tak záleží především pouze na vkusu, zda dáváte přednost rafinovanosti, nebo jednoduchosti. Společenské šaty jsou často ozdobené nejrůznějšími flitry, korálky, výšivkami, mašlemi či látkovými květinami.

Doplňky plesových šatů

Výběr obuvi určitě nepodceňujte, zvolte elegantní a takovou, která k šatům barevně i stylově ladí. Kabelku volte buď černou nebo ve stejné barvě šatů. Ženy plnějších tvarů  by se měly vyhnout kabelkám miniaturní velikosti. Práci si dejte také s účesem, make-upem a výběrem šperků. Vše by zkrátka mělo tvořit harmonický a vkusný společenský outfit.