You are hereLetní šaty a trendy 2015

Letní šaty a trendy 2015


Léto se blíží mílovými kroky, a proto nastává vhodný čas začít se zabývat tím, co si obléct na sebe. Na pláž, do práce i na procházku v parném letním dnu se jistě nejvíc hodí letní šaty. Připravili jsme tedy pro Vás přehled horkých trendů dámských letních šatů sezóny 2015, které nesmí chybět ve vašem šatníku.
Letní šaty se jako obvykle objevují v pestré paletě barev. Top barva letošní sezóny je tyrkysová, následovaná námořnickou modrou a rajčatově červenou. Kromě sytých barev jsou velmi trendy takzvané „nude“ barvy. Patří mezi ně jemné pastelové odstíny pudrové, růžové a champagne. Oblíbenou barvou letních šatů zůstává i nadále barva zelená. Módní vzory letošního léta zastupují květiny, grafické vzory i batika.

Nepřeberné množství střihů dovolí každému vybrat si letní šaty dle svého vkusu. Velmi pohodlné pro nošení, nejen na pláž, jsou maxi šaty. Ty jsou nejčastěji k vidění se vzorem tropických květin nebo grafickým vzorem. Dále můžete na ramínkách v obchodech potkat riflové šaty s košilovým střihem. Mini šaty nebo šaty ke kolenům které mají konec sukně zakončený podhrnutím. Velký boom právě zaznamenává, bratr letních šatů, overal (top spojený s kalhotami). Mějte na paměti, že vhodně zvolený střih letních šatů dokáže výborně podtrhnout krásu postavy.

Materiály je lépe vybírat přírodní například hedvábí, bavlna a len. Nejen, že jsou pohodlné, ale hlavně se nebudete tolik potit, jako v letních šatech z umělého materiálu. Vypadají sice svůdně, nejspíš jsou pestrobarevné a dají se koupit za pár korun. Nicméně v letních šatech ušitých z polyesteru, polyamidu a viskózy se rychle přestanete cítit dobře.

Ke krásným letním šatům patří neméně vyšperkované doplňky. Neuděláte chybu, když si obujete dřeváky, klasické lodičky nebo sandály gladiátorky (inspirací pro ně byly boty gladiátorů). Na drobnosti vezměte kabelku se střapci a popruhy, která už striktně nemusí ladit k botám, postačí opakující se prvek na oblečení. Přidejte čelenku do vlasů, momentálně je moderní nosit ji přes čelo, tak jako ji nosila Indiánka Ribanna. A Váš hot trendy  letní outfit pro sezónu léto 2015 je hotov.