You are hereLetní šaty

Letní šaty


Slunné letní dny lákají k tomu pořídit si aspoň jedny krásné letní šaty. V letních šatech se na rozdíl od jiného oblečení budete cítit opravdu pohodlně a volně. Letní šaty se hodí jak do práce, tak i na procházky, pikniky, do zahradní restaurace, jsou skvělé prostě kamkoliv. Letní šaty mohou mít mnoho podob, konkrétní výběr už záleží jen na vašich přáních a vkusu. Než se vydáte do kamenného obchodu či se rozhodnete pořídit si letní šaty z internetového obchodu či z katalogu, zkuste se inspirovat v časopisech nebo na internetu.

Materiál
Materiál musí být hlavně pohodlný a takový, v kterém se nebudete potit. Letní šaty by měly být z kvalitního, ale zároveň lehkého a vzdušného materiálu. Látka by měla být pevná a nevytahovat se. Určitě zapomeňte na umělé materiály, jako je například polyester. Z materiálů dominuje tuto letní sezónu bavlna, hedvábí a lesklé materiály. Svůj comeback zažívají také džínové letní šaty.

Styl a motivy
Kolekce letních šatů 2010 jsou převážně v romantickém stylu. In je také etno styl s exotickými prvky. Častým motivem jsou drobné květinové vzory. Své místo na trhu mají i letní šaty s geometrickými a výraznými crazy vzory. Vzor vybírejte především podle toho, kam budete šaty nosit nejčastěji, například do kanceláře volte raději šaty pouze s decentním nebo žádným vzorem.

Barva
Co se týká barev, tak převažují pastelové a přírodní odstíny. Nechybějí však ani letní šaty jasných a výrazných barev. K vidění je často také kombinace modré a červené barvy. Samozřejmostí jsou i nejrůznější letní šaty v bílé barvě.

Střih
Střihově jsou šaty letních kolekcí 2010 rovněž velmi rozmanité. Jedno však mají společné – odhalený či velký dekolt. Čím dál módnější jsou rovněž střihy odhalující záda. Vybírat můžete především z letních šatů s rukávy, na ramínka, nad prsa, vypasovaných, volných, krátkých i dlouhých. Variant je opravdu hodně a z letošních letních kolekcí šatů si vybere opravdu každá žena bez rozdílu vkusu, věku či postavy.