You are hereKoktejlové šaty

Koktejlové šaty


Pro koktejlové šaty je charakteristická krátká délka. Koktejlové šaty se prodávají v nejrůznějších stylech, střizích, materiálech a barvách. Koktejlové šaty by neměly chybět v žádném ženském šatníku, jsou vhodné zejména na všechny druhy společenských akcí, a proto se vyplatí do jejich nákupu investovat. Můžete je doplňovat různorodými ladícími doplňky a budete vypadat pokaždé jinak.

Jaká je historie koktejlových šatů?

Koktejlové šaty dal světu návrhář Christian Dior v roce 1948. Vytvořil kolekci do té doby nezvyklých šatů s hlubokými výstřihy s ramínky i bez, jejichž délka sukní sahala do poloviny lýtek. Tyto šaty byly navržené jak na denní, tak i večerní nošení. Dnes se koktejlovými šaty myslí všechny krátké, barevené a společenštější šaty.

Pojmenování tohoto typu šatů bylo odvozeno z toho, že se zpočátku nosily především na různé akce, kde se popíjeli koktejly a kam se honosné večerní šaty nehodily. V minulosti se ke koktejlovým šatům nosily i rukavičky.

Kam koktejlové šaty nosit?

V dnešní době se koktejlové šaty nosí nejčastěji na společenské události typu návštěvy divadla, taneční zábavy, party a podobně. Při slavnostních událostech konaných venku je skvěle doplní pěkný klobouk.

Jak koktejlové šaty vypadají?

Koktejlové šaty mohou mít nejrůznější střihy od balónových, pouzdrových, rozšiřující se pod prsy až po áčkové. Jedno však mají společné – mají hluboké výstřihy. Jejich délka je nejčastěji nad kolena nebo pod kolena. Z barev převažuje rudá, červená, fialová, šadá, stříbrná a modrá. Zdobit je mohou flitry, korálky, výšivky, stuhy, spony a podobně. Šité jsou z luxusnějších materiálů, jako je především satén, šifon či lehký žerzej.